1. Celem Stowarzyszenia jest działalność promocyjna na rzecz Dolnego Śląska i Polski oraz działalność na rzecz rozwoju organizacji z terenu Polski. Wspieranie i rozwój aktywności społecznej i gospodarczej członków Stowarzyszenia:
a.) Organizowanie kampanii informacyjnych, społecznych i promocyjnych Polski.
b.) Budowa pozytywnego wizerunku regionów i województw Polski oraz ich promocja turystyczna, historyczna i kulturowa.
c.) Działalność proekologiczna na rzecz regionów Polski.
d.) Działalność na rzecz promocji turystycznej regionów dla osób i grup niepełnosprawnych.
e.) Integracja różnych środowisk branżowych w regionie.
f.) Działania na rzecz integracji europejskiej i promocja działań na rzecz integracji Europejskiej.
g.) Pomoc w pozyskiwaniu funduszy na projekty wspierające rozwój organizacji, firm, instytucji.
h.) Pomoc małym i średnim przedsiębiorcom w odzyskiwaniu należności i reprezentowaniu ich spraw mających na celu usprawnienie ich działalności.
i.) Wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzinom, wspomaganie placówek oświatowych dla niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska wiejskiego, działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia, udzielenie wsparcia rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz zaspokajanie potrzeb naukowych i oświatowo-wychowawczych dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej, w tym niepełnosprawnej.
j.) Działalność na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
k.) Działania i szkolenia na rzecz osób bezrobotnych w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiet, osób po 50 roku życia, osób o niskich kwalifikacjach, oraz osób z niepełnosprawnościami.
l.) Doradztwo mające na celu usprawnienie działalności przedsiębiorstw i ich rozwój.
m.) Działania prospołeczne na rzecz organizacji, instytucji, grup niezrzeszonych i osób potrzebujących, w szczególności niepełnosprawnych, oraz osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem z życia społecznego.
n.) Promowanie działań na rzecz rodziny.
o.) Podejmowanie działań w celu wyrównania szans na rynku pracy kobiet, mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych.
p.) Współpraca z pracownikami i studentami wyższych uczelni w zakresie działalności informacyjnej, szkoleniowej, badawczej.
q.) Współpraca z władzami samorządowymi, sektorem pomocy społecznej oraz instytucjami zainteresowanymi rozwojem środowiska lokalnego.
r.) wszelka współpraca i działalność związana z wolontariatem zgodnie z obowiązującymi przepisami.
s.) działania na rzecz kultury i dziedzictwa kulturowego Polski i ich promocji w kraju i za granicą.
t.) działalność na rzecz sportu, promocji sportu w Polsce, w tym działania na rzecz sportowego rozwoju dzieci i młodzieży.
u.) Rozwijanie i umacnianie postaw nastawionych na aktywne współdziałanie w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację oraz wyrównywanie szans dzieci i młodzieży, osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami.